Koncerty

Imprezy muzyczne kojarzą się z dobrą zabawą, świetnie spędzonym czasem, energią, towarzystwem ludzi dzielących przeżycia, ale też… z drogimi biletami. Niestety, tak faktycznie jest, koncerty kosztują. Większości z nas nie stać na to, żeby w nich uczestniczyć. Jeśli chcemy posłuchać znanego zespołu, ciężko będzie uniknąć wydatku. Jednak warto pamiętać o tym, że są inne opcje.

1. Darmowe koncerty

Władze miast od czasu do czasu organizują darmowe imprezy. Zwykle są związane z jakimiś świętami, np. dniami miasta, rocznicą powstania miejscowości czy innego wydarzenia historycznego, Sylwestrem albo obchodami innych uroczystości. Organizowane są też koncerty sponsorowane, duże firmy wydają na nie pieniądze, aby promować swoje produkty.

Dlatego trzeba sprawdzać, co się dzieje w naszych miejscowościach. Większość miast ma strony internetowe, na których bez problemu znaleźć można podobne informacje. Przykładem jest Kulturalny Toruń. Na samej górze strony znajduje się przycisk „Za darmo”. Po kliknięciu otrzymujemy listę nadchodzących wydarzeń, w których można uczestniczyć bez płacenia za wstęp.

 

2. Kameralne koncerty w pubach

Można się dobrze bawić na małych koncertach niezbyt popularnych grup. Nawet największe gwiazdy kiedyś zaczynały. Wśród początkujących muzyków jest mnóstwo wielkich talentów. Puby i bary zapraszają ich do siebie, często wstęp na takie imprezy jest darmowy. Małe koncerty mają wiele zalet. Kontakt z artystami jest bardziej osobisty, doceniają entuzjazm słuchaczy. Poza tym, w pubie można napić się piwa, spotkać ze znajomymi i cieszyć kameralną atmosferą.

 

3. Jam sessions

Tak zwane jam sessions, czyli spotkania, podczas których scena otwarta jest dla wszystkich muzyków. Jam sessions to zwykle świetne imprezy. Muzycy są kretywni, bawią się na scenie. Celem jest wspólne tworzenie muzyki, a nie tylko imponowanie widowni i zarabianie kroci na biletach. Jam sessions zwykle również odbywają się w pubach. Świetne wydarzenia tego typu organizuje np. Blues Club w Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>