Gdzie oglądać filmy za darmo lub za grosze?

Kocham kino, jednak nie stać mnie na częste wizyty w multipleksach. Wiem, że wielu miłośników ruchomego obrazu zmaga się z podobnym problemem. Jak możemy oglądać filmy bez wydawania sporych sum, unikając jednak ściągania pirackich wersji z Internetu? Są na to sposoby!

1. Oglądanie online

Istnieje wiele stron internetowych, na których można legalnie oglądać filmy. Polecam stronę Can I Stream It. Dzięki niej sprawdzicie, czy wybrany tytuł jest dostępny w sieci. Świetna wyszukiwarka. A moją ulubioną stroną, z mnóstwem różnych produkcji, jest Hulu,

Co prawda takie oglądanie często wiąże się z koniecznością znoszenia miernej jakości i okazjonalnego zacinania się obrazu (jeśli ktoś ma słabszy Internet), ale mimo wszystko jest proste, szybkie, wygodne i całkowicie darmowe.

2. Biblioteki

W niektórych bibliotekach możesz nie tylko wypożyczyć książki, ale też filmy. Sprawdź czy Twoja lokalna biblioteka oferuje taką możliwość.

3. Małe kina

Małe kina często są dużo tańsze niż multipleksy, a mimo to zapominamy o nich. Skorzystaj z wyszukiwarek, popytaj, dowiedz się, jakie kina znajdują się w Twojej okolicy. Te mniejsze zwykle słabo się reklamują, nie atakują nas plakatami i billboardami tak jak multipleksy, musisz więc trochę wysilić się, aby je znaleźć. Jednak warto, bo nie tylko oferują tańsze bilety, ale są też urocze i klimatyczne.

4. Pokazy w domach kultury, bibliotekach, pubach, na uczelniach

Różnego rodzaju instytucje kulturalne często organizują darmowe pokazy filmowe. To samo czasem robią puby i bary, zwłaszcza te zaangażowane w sztukę. Sprawdź co dzieje się na uniwersytecie w Twoim mieście, może działa tam klub filmowy, który co tydzień urządza małe pokazy? Może jakiś miejscowy pub od czasu do czasu zaprasza gości na seans przy piwie? Dowiedz się!

Jeden komentarz do “Gdzie oglądać filmy za darmo lub za grosze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>