Skąd brać książki?

Lubisz czytać, ale ceny w księgarniach Cię przerażają? Nic dziwnego, książki są drogie. Niewielu stać na to, żeby je kupować. A co gdy ktoś jest w stanie przeczytać jedną powieść w dwa dni… Mi nieraz zdarzało się nawet skończyć książkę w ciągu jednej nocy! Kosztowna to sprawa, zapłacić za książkę 40-50 zł, a potem cieszyć się nią tylko przez kilka godzin i koniec. Co innego jeśli to Twoja ulubiona powieść, podręcznik do nauki języka czy pozycja naukowa, z której korzystać będziesz przez kilka semestrów na uczelni. Na ogół jednak kupowanie książek w księgarniach jest zbyt kosztowane i po prostu się nie opłaca. Oto kilka propozycji dla moli książkowych na temat tego, skąd brać książki bez wydawania fortuny.

1. Biblioteki

Oczywiście, to jest najprostsze rozwiązanie. Większość książek znaleźć można w bibliotekach. Jeśli nie ma czegoś w uniwersyteckiej, może znajdzie się w miejskiej? Próbuj, kombinuj. Polecam Katalog Rozproszony Bibliotek Polskich KARO, przydaje się, gdy pilnie potrzebiujesz jakiejś pozycji i chcesz sprawdzić wszystkie polskie biblioteki.

2. Antykwariaty

Uwielbiam antykwariaty za niskie ceny i cudowną atmosferę. Najlepiej sprawdzają się wtedy, gdy po prostu chcesz kupić książkę i nie masz na myśli żadnego konkretnego tytułu. Nie ma to jak przechadzka po antykwariatach, powolne przeglądanie książek i beztroskie wybieranie tego, co akurat wpadło nam w oko.

3. Wymiana

Może masz w domu jakiejś książki, które już przeczytałeś/aś i chętnie oddałbyś/abyś je komuś innemu? W zamian możesz otrzymać nowy tytuł. Świetnie są akcje takie jak ta zorganizowana w Krakowie – Drugie Życie Książki. Czytelnicy spotykają się w wyznaczonym miejscu i wymieniają książkami. Fantastyczna inicjatywa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>