Jak podróżować bez pieniędzy?

Jak podróżować bez pieniędzy? Może to być prostsze niż Ci się wydaje.

Patentów jest mnóstwo. Wystarczy na samym początku wybić sobie z głowy założenie, że podróże muszą być kosztowne. Bo nie muszą być.

Porada nr 1 – przemieszczanie się

Taksówka to świetne rozwiązanie, gdy napiłeś się ze znajomymi i wracasz z imprezy. Podczas wizyty w innym mieście jest to jednak często zbędny wydatek. Dużo lepsze jest używanie transportu publicznego, który często jest dużo tańszy, ale i ciekawszy. Z okien autobusu w Budapeszcie można czasem dużo więcej zobaczyć niż z okien taksówki.

Porada nr 2 – spróbuj autostopu

Tak, to prawda. Kierowcy mordują i gwałcą zabrane „ofiary” przy drodze, ale równie dobrze można się zakrztusić łyżką wody i umrzeć. Autostop to naprawdę rzecz do zrobienia w życiu i polecam to każdemu. Kierowcy często po za podwózką oferują posiłek i czasem nawet nocleg. Po za tym wbrew obiegowej opinii autostop jest przy zachowaniu zdrowego rozsądku bardzo bezpieczny. Zwłaszcza, gdy podróżujemy z kimś. Najlepiej robić to też za dnia i przy głównych drogach.

Dla nieco mniej odważnych warte sprawdzenia są portale pośredniczące w podziale benzyny takie jak np. Uber, czy blablacar. Oferują one zabranie pasażera na jakiejś trasie.

Porada nr 3 – stołowanie się na mieście

Problem w tym, że nadmierne stołowanie się na mieście może być nie tylko niezdrowe dla naszego żołądka, ale i portfela. Gotowanie w hostelu lub czyimś domu będzie o niebo tańsze, a przy tym jest często dużo zabawy.

Porada nr 4 – tanie linie lotnicze

To absolutny znak naszych czasów. Z własnego doświadczenia wiem, że latanie może być tańsze niż np. przejazd autokarem na podobnej trasie. Loty do słonecznych Włoch za 50 zł. Weekend w Skandynawii za 100 zł, czy portugalskie plaże za 30 zł, to wszystko było i jest nadal możliwe. Wystarczy nieco spędzić czasu w internetowych wyszukiwarkach lotów.

Autostop nie musi być niebezpieczny

Autostop nie musi być niebezpieczny

Porada nr 5 – uderzaj po za sezonem

Tej zasady nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Bałtyk może być przykładowo 40% tańszy w czerwcu czy we wrześniu.

Porada nr 6 – pomyśl o noclegu

Nocleg to często spora część naszego wakacyjno podróżniczego budżetu. Jak można zatem na tym zaoszczędzić? Wystarczy chociażby zalogować się na stronie couchsurfing.com, gdzie po wypełnieniu profilu (zajmuje to jakieś 1-2 h) możemy znaleźć osobę, która chętnie nas ugości w jakimś innym rejonie świata… w zamian za doskonałe towarzystwo.

Gdybyście mieli więcej pomysłów, piszcie koniecznie w komentarzach! Na pewno docenię i przeczytam. Gdybyście z kolei nadal nie mieli pieniędzy, nawet na małe podróże, to możecie skorzystać z opcji ekspreskasa.pl

5 komentarzy do “Jak podróżować bez pieniędzy?

  1. Dobre porady! Sama zazwyczaj stosuję zasadę wakacji poza sezonem i na last minute – już nieraz trafiły mi się tanie bilety ok. 50-200zł za granicę :D Mimo wszystko autostop najlepszy na przygodę! ;)
    Pozdrawiam

  2. Hej!

    Świetny temat na bloga. Potrzebujemy więcej takich ludzi, którzy inspirują do alternatywnego trybu życia. ‚Think outside the box’ to moje motto! Pozdrawiam serdecznie!!!!

  3. W przypadku noclegów jeszcze bym dodała tzw. krewnych i znajomych królika, czyli bliższą i dalszą rodzinę, znajomych oraz znajomych znajomych. Czasem za niewielki drobiazg lub przysługę (np. opieka nad mieszkaniem i zwierzakiem podczas wyjazdu służbowego lub na urlop), albo jedynie za miłe towarzystwo i uśmiech można przenocować kilka dni lub dłużej.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>