Darmowa nauka przez Internet

Internet daje wiele możliwości – o tym każdy jego użytkownik wie od dawna. Ja coraz częściej wykorzystuje go również do nauki. Dzisiaj chętnie podzielę się z wami swoimi ulubionymi metodami i źródłami, które nieustannie pomagają mi w zdobywaniu wiedzy i umiejętności z interesujących mnie dziedzin. 

Duolingo

Niezastąpiona strona do nauki języków obcych. Jeżeli mówisz płynnie po angielsku, możesz rozpocząć naukę innego języka obcego. Do wyboru masz między innymi niemiecki, francuski, hiszpański, portugalski, a nawet mniej popularne języki, jak chociażby esperanto czy norweski. Nauka odbywa się poprzez powtarzanie – wpisywanie tłumaczeń zdań, tłumaczenie słówek, wybór konkretnych obrazków i podawanie tłumaczeń usłyszanego tekstu. Co ciekawe, Doolingo można używać zarówno na komputerze, jak i urządzeniu przenośnym. Ja uczę się francuskiego nawet w autobusie, podczas codziennego dojazdu do pracy :)

Nauka przez Internet

Nauka przez Internet może być darmowa i interesująca

Coursera

Coursera to świetna baza kursów o przeróżnej tematyce – od polityki, przez marketing, po nauki społeczne. Różnią się one między sobą nie tylko charakterem, lecz również sposobem prowadzenia przez wykładówców (niektórzy z nich przygotowują zadania do wykonania, które następnie oceniane są nawzajem przez uczniów). Sama brałam udział już w trzech kursach „Wstęp do marketingu”, „Pozytywna psychologia” i „R Programming”. Wszystkie z nich jak najbardziej polecam. Już szukam kolejnego, ale zacznę dopiero za kilka miesięcy, gdyż na razie czas mi na to nie pozwala.

A Wy jak wykorzystujecie możliwości nauki, jakie oferuje nam dzisiaj Internet? Jeżeli macie jakieś ciekawe strony, z których chętnie korzystacie, podzielcie się nimi w komentarzu. Chętnie zapoznam się z nimi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>