Ćwicz i… omijaj siłownię

Sport to ostatnio modne zainteresowanie. Siłownie czynne 24/7, medialna promocja aktywnego życia, trudno nie mieć wyrzutów sumienia, zostając na kanapie. Tylko czy sport musi wiązać się z karnetem, trenerem personalnym, sportowym strojem? Czy musi wiązać się z wydatkami. Moim zdaniem nie. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że jestem osobą aktywną i… nie ponoszę szczególnych kosztów z tego tytułu.

sports

Zaczęłam biegać. Po prostu pewnego dnia założyłam buty, dresy i wyszłam z domu. Gdy teraz o tym myślę, prawdopodobnie skłoniła mnie do tego… uczelnia. Po wielogodzinnych wykładach energia mnie rozpierała. No więc buty, dres, wyjście… Na początku czułam się nieswojo, chyba nawet głupio. Przeszło szybko. Biegi wieczorową porą, szczególnie przy weekendzie, to jak odkryć miasto na nowo. Nie byłam wśród tych, co to idą do monopolowego! Omijałam ich zręcznie, myśląc o ich jutrzejszym kacu. I byłam z siebie dumna. Tego nie da wam żadna siłownia.

Dyskomfortu wyzbyłam się ostatecznie, spotykając innych biegaczy. Wiecie, wśród nas panuje pewna kultura. Przypomina to spacer po górach. Zawsze, ale to zawsze pozdrawiamy się. Uśmiech, machnięcie ręką i lecimy dalej. To jest genialne.

Koniec przyjemności! Przejdźmy do konkretów.

W sporcie chodzi przede wszystkim o regularność. Jeśli nie jesteś w stanie wykrzesać z siebie nowego nawyku, pod tytułem, trzy razy w tygodniu biegam, to lepiej zostań na kanapie. Niektórzy wykupują w tym celu karnet i wmawiają sobie, że skoro wydali już pieniądze, to na pewno będą ćwiczyć. To nie działa. Jesteśmy leniwi z natury. Lepiej więc, zamiast na dzień dobry wydawać kasę na dość niepewną inwestycję, spróbować po prostu wyjść z domu i sprawdzić się. Samemu ze sobą. Jeśli przeskoczycie swoje lenistwo i wyrobicie nowy nawyk, wtedy myślcie o karnecie (o ile nadal będziecie uważali, że to konieczne).

Gdy wyrobicie nawyk, wtedy też myślcie o sportowych butach, bo nie ma się co oszukiwać, są konieczne. Inaczej z całą pewnością nabawicie się kontuzji. A to dopiero generuje koszty… Jednak nie prędzej  nim nie wyrobicie nawyku… Nie na odwrót.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>